Choose language
Lithuanian
English

Site specific programa

Šokio spektaklių programa mieste

 

Birželio 13, 14 d. 12:30

PC „Studlendas”  

Katla Thor / The Lost Ballerina Group  (IS)

„Pasiklydusi balerina“

 

Choreografė - Katla Thor

Šokėjai - Katla Thor, Elena Rolla

Dramaturgė - Laura Murphy

Fotografas - Davide Bozzalla

Kompozitorė - Linda Buckley

 

Katla Thor savo trupei „Dari Dari Dance Company“, įsukūrusiai Islandijoje, vadovauja nuo 2007 m. „The Lost Ballerina Group“ – tai trupių „Dari Dari Dance Company“ iš Islandijos, „DAS“ iš Italijos ir „Folded Production“ iš Airijos sambūris. Menininkai kartu dirba nuo 2007 m. Islandijoje, Italijoje ir Airijoje. Juos domina gamta ir tai, kaip pastarąją galima įžvelgti šokyje.

„Pasiklydusi balerina“ – tai mobilus ir kiekvieną kartą kintantis kūrinys, atliekamas vis skirtingose vietose ir stebimas vis kitų žiūrovų. Spektaklyje visuomet veikia tas pats personažas – pasiklydusi balerina: atskleidžiama, kaip ji prarado savo tapatybę; vėliau žiūrovams leidžiama stebėti, ką po ilgų ieškojimų ji jaučia ir atsimena. Šis kūrinys buvo rodytas įvairiose vietose: Florencijos gatvėse, viename iš seniausių Turino teatrų Italijoje, meno galerijose Islandijoje ir Italijoje, laukinėje centrinėje Laplandijoje ir Islandijos gamtoje. Pastaroji ir įkvėpė sukurti šį spektaklį.

25 min

 

Birželio 14 d. 12:30 ir 20:00

prie Jachtų elingo Kruizinių laivų terminale

Daiva Palubinskaitė (LT)

„Vieta, kurios nėra“

 

Choreografė - Daiva Palubinskaitė

Šokėjai - Dovilė Binkauskaitė, Inga Kuznecova, Petras Lisauskas

Premjera - „Plartforma“, Klaipėda, 2008 m.

 

Daiva Palubinskaitė - nepriklausoma choreografė, baigusi choreografijos studijas Klaipėdos universitete. Ji daugiausia kuria netradicinius, tarpdisciplininius projektus, bendradarbiauja su įvairiais menininkais.

„Vieta, kurios nėra“ – tai netradicinis šokio, muzikos, žodžio ir vandens junginys. Idealios vietos ieškojimas. Kokia tai turėtų būti vieta? Keliaudami iš vietos į vietą, mes atrandame ne tik naujas erdves, bet ir naujai suprantame save. Meditatyvinės nuotaikos spektaklis – tai atspindys to, ką žmogus išgyvena, ką jaučia čia ir dabar.

20 min.

 

Birželio 14 d. 19:00

Jachtų elingas Kruizinių laivų terminale

Šokio teatras AIROS (LT)

„Hora lupus“

 

Choreografė - Aira Naginevičiūtė

Scenografas - Arūnas Adomaitis

Kompozitorius - Vladas Dieninis

Šokėjai - Giedrė Grinevičiūtė, Agnietė Lisečkimaitė, Sigita Juraškaitė, Mantas Černeckas, Telam Raginov

Prodiuserės - Aistė Jampolskienė, Kristina Savickienė

Šokio teatras AIROS – tai žinomos Lietuvos choreografės Airos Naginavičiūtė visai neseniai įkurtas teatras, „Hora lupus“ pirmasis teatro tarpdiciplininis projektas.

Projekto idėja - sukurti ir atskleisti judesio ir garso santykį. Garsas yra išgaunamas dviem būdais: naudojant įrašus ir kuriant garsus/muziką per šokėjų judesį. Tai kartu meninis ir eksperimentinis projektas, kurio pagrindinė idėja formuojama pagal musique concrète koncepciją – šalia garsų, gautų iš muzikos instrumentų, bei balsų yra naudojami pašaliniai garsai, sklindantys iš aplinkos, arba garsai, sukuriami tą akimirką judančių šokėjų.

Pagrindinės šokio spektaklio temos nagrinėja ciklišką patirties ir išgyvenimų perdavimą, santykį tarp to, kas yra sena ir kas nauja. Tai harmoniškumo paieška visuomenėje ir tarp joje gyvenančių žmonių. Eksperimentinė spektaklio specifika, priklausanti nuo konkrečios vietos savitumo, lemia tai, kad kiekvieną kartą spektaklis tampa savotiška premjera. Unikalus pasirodymas sukuriamas šokėjams atsidūrus naujoje scenoje, kurios architektūra lemia muzikinės dramaturgijos ir choreografijos dėsnius. Tai spektaklis, kurio meninei raiškai įtakos turi pastato vidinė ir išorinė aplinka, jo istorija ir detalės.

50 min.

 

Birželio 14 d. 22:30

Birželio 15 d. 22:00

Danės krantinė (Šiaurės ragas)

Roskis kollektiivi / The Trash Can Collective (FI)

„Stebuklinga lapė“

 

Šokėjai - Sini Saajakaari, Nadja Pärssinen, Katriina Kantola, Heli Koivuluoma

 

Trupę „The Trash Can Collective“ 2011 m. Tamperės mieste Suomijoje įkūrė jaunų, laisvai samdomų menininkų grupė. Trupės vizija – kurti spontaniškas fizines intervencijas miesto erdvėse, kaskart pasirodant vis kitoje aplinkoje. Menininkai yra įgiję profesinį šokio išsilavinimą ir šiuo metu aktyviai dirba šokio srityje.

„Stebuklinga lapė“ – tai spektaklis, įkvėptas suomių tautinio pasakojimo, kaip lapės yra susijusios su Šiaurės pašvaiste. Stebuklingą spektaklio atmosferą šokėjai kuria šokdami solo, duetus ar atlikdami judesių junginius grupėje bei jungdami šviesas ir judesį į bendrą reginį. Spektaklis tinka visų amžiaus grupių žiūrovams.

30 min

 

Birželio 15 d. 12:30 ir 20.00

Smiltynė, prie Lietuvos Jūrų muziejaus

Malviniemi Company (FI)

Morenos šokis ant salelių pėdsakai ant uolų

 

Choreografė - Mia Malviniemi

Šokėjai - Saija Luukkonen, Mirva Väänänen, Anna Ehnberg (SE), Antti Seppänen,

Muzika - Eero Paalanen

Koprodiuseris - Ostrobothnia Arts Council

 

Mia Malviniemi šokio spektaklius pradėjo rodyti 1996 m., o savo trupę choreografė įkūrė 2011 m. Vasos mieste vakarų Suomijos pakrantėje. Malviniemi intensyviai bendradarbiauja su muzikantais. Kiekvienas jos pastarųjų metų darbas yra paremtas gyva, specialiai šiems spektakliams sukurta muzika. Savo choreografinėje kalboje Malviniemi jungia abstraktų judesį ir kasdienį judėjimą. Šokis tampa vientisas. Choreografė dažniausiai nagrinėja žmonių santykius ir jausmus, o jos įkvėpimo šaltiniu neretai tampa literatūros kūriniai.

Morenos šokis ant salelių pėdsakai ant uolų“ – tai šokio spektaklis, 2012 m. vasarą sukurtas Suomijos Kvarkeno salyne, kuris yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Penkias savaites „Malviniemi“ trupė dirbo Rönnskärio, Molpehällornos ir Svedjehamno salose. Choreografę Mią Malviniemi įkvėpė šių vietovių aplinka ir jų istorija, pokalbiai su vietos gyventojais.

Spektaklį sudaro penkios atskiros dalys, įkvėptos Kvarkeno jūros peizažo, salelių ir uolų gamtovaizdžio. „Morenos šokis ant salelių...“ – tai spektaklis, jungiantis gamtą, istoriją bei mitinius pasakojimus apie salyną ir suaudžiantis žmogų ir gamtą į daugiasluoksnį audinį. Choreografija pamažu plėtojama iš atskirų, tarsi suakmenėjusių kiekvieno šokėjo judesių, kol galiausiai pereinama prie galutinio visos grupės performanso.
40 min

 

Birželio 15 d. 21:00

Buvęs jachtų centras Kruizinių laivų terminale

Open Culture (LT)

NA-MAI

 

Idėja ir prodiusavimas - Audronė Molytė

Šokėjai - Erika Vizbaraitė, Agnė Ramanauskaitė, Edita Stundytė, Paulius Tamolė, Goda Laurinavičiūtė

Vokalo atlikėja - Nora Pertočenko

Violončelistas - Giedrius Žukauskas

 

VšĮ „Kultūros gurmanai“, veikiantys slapyvardžiu „Open Culture“, – tai „atvirų“ menininkų komanda iš Kauno. Komandos vizija – skleisti kitokią, atvirą pasauliui kultūrą (open culture), pilną netikėtų įspūdžių ir teigiamų emocijų. Ši lanksti ir moderni organizacija atvira visiems meno kūrėjams bei kultūros operatoriams, jos misija – reikšmingai prisidėti prie Kauno ir visos Lietuvos kultūros augimo bei tobulėjimo (daugiau informacijos: http://www.openculture.lt/).

„NA-MAI“ –  Šokio ir gyvos muzikos spektaklyje plėtojama visiems aktuali „namų" tematika – saugumo, vidinės atsvaros, gyvybinės ir kūrybinės energijos šaltinis. Tyrinėjamos skirtingos „namų“ sampratos dimensijos, žaidžiama asociacijomis ir prasmėmis.

...pasibaigus kelionei, ateina laikas grąžinti skolas, išsivalyti šiukšles ir grįžti „namo“...

45 min

files//

Artists group
FISH EYE
 
© 2010-2015 All rights reserved      Interneto svetainių kūrimas adme      Turinio valdymo sistema easywebmanager