Pasirinkite kalbą
Lietuvių
English

„Glej teatras“ (Slovėnija) spektaklis „Švytėjimas“

Režisierius: Borut Bučinel

Vaidina: Jelena Rusjan, Lan Remeta, Aleksandar Rajakovič

Dramaturgija ir tekstas: Simona Hamer

Įrašai ir video: Bojan Matjašič

Techninis vadovas: Grega Mohorčič

Scenografija: Janko Oven, Martin Lovšin

Kostiumai: Anja Ukovič

Šviesų dailininkas: Borut Bučinel

Muzika: Borut Praper

Fotografijos: U. Boljkovač

Prodiuseris: Glej teatras / Glej theatre

Rėmėjai: Ministry of Culture Slovenia, The City of Ljubljana

Premjera: 2010 December

Trukmė: 45 min.

www.glej.si

 

Prestižinis viešbutis, apsuptas nuostabios gamtos, bet esantis visiškai vienas apylinkėse. Gydomas alkoholikas Džekas Torencas, paskirtas jo naujuoju vadovu. Čia jis atsiveža ir savo žmoną Vendę bei sūnų Denį. Viešbučio svečiai išvyksta sezono pabigoje ir šeima lieka viena...apsupta praeities šmėklų ir ateities vizijų...  Po nepavykusio Džeko bandymo nužudyti žmoną, jis sušąla gyvatvorių labirinte arba miršta padegęs viešbutį. Priklauso nuo turinio versijos: Stenlio Kubriko ar Styveno Kingo.

Spektaklis prasideda, kai “Švytėjimas” baigiasi.

Borut Bučinel – laisvai samdomas profesionalus menininkas, dirbantis choreografijos,  šokio ir šviesos dizaino srityse. Sukūręs dešimt stambių šokio teatro spektaklių ir nedidelių performansų. Jo darbuose visuomet tiriamas erdvės ir scenografijos, šviesos ir gyvas atlikėjų santykis. Dirbo su žinomais Slovėnijos menininkais bei yra apdovanotas keletų prizų už savo darbus. Jis taip pat užsiima edukacine veikla: veda įvairias kūrybines dirbtuves.

Jau daugiau nei 40 metų Glej yra naujo, inovatyvaus, atviro ir šiuolaikinio teatro sinonimas. Visi didieji Slovėnijos teatro vardai yra dirbę šiame teatre, o jų pastatymai buvo pripažinti tiek šalyje, tiek ir už jos ribų. Tradicija tęsiasi…  Naujų krypčių ir perspektyvų paieška teatre tęsiasi. Teatro spektakliai yra priimami auditorijos ir vertinami kritikos. Teatro kūrėjai domisi gyvomis istorijomis ir socialiai įtraukiančiais projektais, tiesmukai žvelgiančiais į temas ir situacijas ir siūlančiais žiūrovui šiuolaikinį požiūrį į teatrą. Teatrą, kuris identifikuoja ir atskleidžia paradoksus, bei įvardija bevardžius reiškinius.

files//

Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis PLArTFORMA
 
© 2010-2015 Visos teisės saugomos      Interneto svetainių kūrimas adme      Turinio valdymo sistema easywebmanager