Pasirinkite kalbą
Lietuvių
English

Šokio spektaklis „Kūnų grobikai“ (chor. M. Ernits, Estija)

 

Idėja: Mihkel Ernits
Re
žisūra: Külli Roosna, Mihkel Ernits

Šviesų dizainas: Revo Koplus
Scenografija: Maarja Mõtus

Choreografai, atlikėjai: Rain Saukas, Laura Kvelstein, Jörgen Kapp, Külli Roosna
Muzika: SPK, The Fun Years, Murcof
Garsas: Shawn Pinchbeck
Grimas: Kaia Pihlak
Fotografija: Martin Sookael
Ko-prodiuseris: Kanuti Gildi SAAL
Rėmėjai: Cultural Endowment of Estonia, Gambling Tax Council, Metal-Disain OÜ, CRAMO

Premjera: 2010

Trukmė: 45 min.

 

Vizualiai efektingas šokio spektaklis vyksta neįprastoje salės erdvėje, bet metaliniame narve. Taip praplėsdamas tradicinės teatro erdvės sampratą. Choreografija – iššūkis šokėjams, kadangi paremta akrobatiniais elementais bei technika, kartais net labai pavojinga. Spektaklis tarsi nuveda žiūrovą į paralelinį pasaulį, pilną siurrealių personažų ir fantastiškų istorijų. Mums pažįstamos taisyklės ir etiketas čia sumaišomi, siekiant atkreipti dėmesį į visuomenės elgesio normas. Šis siurrealistinis pasaulis leidžia jauniesiems menininkams žaismingai apžaisti jiems aktualias temas tarsi žvelgiant į kreivą veidrodį.

Spektaklis tinka visai šeimai, bet nesiūlome to bandyti namie!

Kūnų grobikai:

  1. istorijos bėgyje kaip ir kapaviečių ar organų vagys prisidėjo prie medicinos vystymosi. Kūnų vagystės ir prekyba jais juodojoje rinkoje žinomi iki šiol Tailande, Palestinoje ar kitur.

  1. spektaklis pagrįstas Džeko Finėjaus fantastine novele (1955) apie miestą Kalifornijoje, kurį užvaldo iš kosmoso į žemę atskriejusios sėklos. Sėklos tobulai persikūnija į miegančius žmones. Pagal šią novelę 4 kartus buvo sukurti filmai. Nuo 1978-ųjų kūnų grobikai asocijuojasi su antikomunistiniu judėjimu (tobulais žmonėmis, visuomenės nariais, egzistuojančiais reglamentuotoje visuomenėje, skleidžiančioje komunizmo sėklą).    

Šokio spektaklis „Kūno grobikai“ buvo nominuotas 2010 metų Estijos Nepriklausomo šokio apdovanojimui.

Mihkel Ernits – nepriklausomas choreografas, studijuojantis choreografo-režisieriaus magistrantūroje Talino universitete. 2008-ais tarptautiniame šiuolaikinio šokio konkurse C.o.n.t.est 08 pasiekė pusfinalį.

files//

Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis PLArTFORMA
 
© 2010-2015 Visos teisės saugomos      Interneto svetainių kūrimas adme      Turinio valdymo sistema easywebmanager