Pasirinkite kalbą
Lietuvių
English

Šokio spektaklis „Diagnozė – krepšinis“ (Lietuva) / Dance performance „Diagnosis – Basketball“ (Lithuania)

JAUNŲJŲ KŪRĖJŲ PLATFORMA / PLATFORM OF YOUNG CREATORS

 

Premjera / premier

Choreografija / choreography: Inga Kuznecova

Atlikėjai / performers: Giedrė Šidlauskė, Darius Berulis, Mantas Černeckas, Rasa Želnytė, Mantvydas Žilinskas

Scenografija / scenography: Genadijus Kuznecovas

Prodiuseris / production: Goda Giedraitytė / Menininkų grupė „Žuvies akis“

Trukmė / duration: 30 min.

 

Lietuviškosios Vikipedijos puslapyje galėtų net nebūti straipsnio pavadinimu „Krepšinis“. Jo nereikia. Kiekvienas lietuvis žino, kas yra „kašis“ ir kokios yra jo taisyklės. Kiekvienas sirgalius rungtynes stebi kaip profesionalus žaidėjas, kiekvienas krepšininkas šioje šalyje yra herojus, o kiekvienos laimėtos rungtynės – valstybinės svarbos.

Apie šią lietuvių „kultūrą“ naujausiame savo spektaklyje kalbėti imasi choreografė Inga Kuznecova. Kartu su visa kūrybine komanda, ji, pasiremdama gyvais ir konkrečiais šio žaidimo pavyzdžiais, sieka ne atvaizduoti, o daugiau iš šalies pažvelgti ne vien į patį krepšinį, bet ir jį supančią aplinką. Choreografijoje dažnai naudojami sutartiniai gestai tampa atspirtimi šokio judesiams ir kombinacijoms, kurių reikšmės tolydžio plečiasi, kaip ir paties krepšinio reikšmė, prasidėjusi nuo žaidimo, šiandien siejama su mūšiais, laimėjimais ir pačia Lietuva.
 

Jaunosios kartos šokėja ir choreografė Inga Kuznecova, debiutavusi ir puikiai pasirodžiusi 2010 m. „Naujajame Baltijos šokyje“ su šokio spektakliu „Mikas ir pusryčiai“, 2012 m. šokio bendruomenę nustebino, pristačiusi šokio duetą „Ir viskas klojosi kuo puikiausiai“ netikėtoje erdvėje – gyvenamajame bute.  Kaip šokėja I. Kuznecova šoko ne viename šokio spektaklyje, o kaip choreografė jau yra dalyvavusi įvairiuose šokio projektuose ir festivaliuose. Šiemet ji baigė choreografijos magistro studijas Klaipėdos universiteto Menų fakultete. Šokio meno mokėsi ir Stokholmo šokio kolegijoje (Švedija).

 

The article about “Basketball” can be excluded out of Lithuanian version of Wikipedia. Every Lithuanian knows what it is and what basketball’s rules are. Each fan watches the game as a professional player, each player is a hero in this country, and each victory is of State importance. Meaning of the basketball is related not only to the game, but also to the battles, victories and Lithuania itself.

About this Lithuanian “culture” in her newest work is speaking Inga Kuznecova. While using real and specific examples of this game, she tries together with all creative team to give a different glimpse to the basketball and environment that surrounds it instead of simply representing this game. Conventional signs of the basketball that are used in choreography become supportive elements for dance movements and combinations.

Young generation dancer and choreographer Inga Kuznecova, who greatly debuted at „New Baltic Dance Festival“ in 2010 with her dance performance „Mikas and Breakfast“, and surprised dance community with the duo „And Everything Went Fine“ in 2012, which was presented in a living apartment. As a dancer I. Kuznecova has performed in different dance performances, and as choreographer – participated in various dance projects and festivals. This year she has graduated Master degree studies at Klaipeda University. She has also studied dance in Dance college of Stockholm (Sweden).

 

Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis PLArTFORMA
 
© 2010-2015 Visos teisės saugomos      Interneto svetainių kūrimas adme      Turinio valdymo sistema easywebmanager