Pasirinkite kalbą
Lietuvių
English

Spektaklis „Globotinis nori būti globėju“ / Performance „Ward wants to be Tutor“

JAUNŲJŲ KŪRĖJŲ PLATFORMA / PLATFORM OF YOUNG CREATORS


Režisierius / director: Marius Pažereckas

Vaidina / acting: Donatas Žilinskas, Arūnas Mozeris

Scenografija / stage design: Gintautė Teresė Juciūtė

Prodiuseris / production: Kolektyvinis sodas / Collective garden

Trukmė / duration: 40 min.

 


pagal Peter Handke pjesę / by Peter Handke play


 

Tai – situacijų ir veiksmo postmodernistinė drama. Žmogaus bei jį supančio pasaulio santykis su visuomene, pačiu savimi. Globotinis, vedinas smalsumo, atveria duris į pažinimo kelią, kurio kaina – žinojimas.

Pjesėje beveik nėra teksto. Žiūrovai, sėdėdami scenoje, iš labai arti stebi įtemptus mokytojo ir mokinio santykius, jų „susikirtimus“. Abiejų tikslai nėra blogi: mokytojo – išugdyti amatą išmanantį specialistą ir mokinio – noras savarankiškai mąstyti ir spręsti. Tačiau, kaip taisyklė, nėra vienareikšmės konflikto sprendimo taisyklės. Šiame kūrinyje vyksta niekada nesibaigianti ir absurdiška kova dėl valdžios, žmogaus drama.

Austrijoje gimusio dramaturgo Peterio Handkės (Peter Handke, g. 1942) kūryba yra labai provokuojanti. Pripažįstama, kad tai yra vienas novatoriškiausių šiuolaikinio teatro postmodernios krypties rašytojų po Samiuelio Beketo (Samuel Beckett).

 

This postmodern drama is contained of situations and actions. The play is analyzing the relationships between human and the surrounding world. Moreover, society and inner life of human are in the highlight. The play is performing through the emotions without words. The endless game of throne is meaningless and absurd.

 

files//

Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis PLArTFORMA
 
© 2010-2015 Visos teisės saugomos      Interneto svetainių kūrimas adme      Turinio valdymo sistema easywebmanager