Pasirinkite kalbą
Lietuvių
English

R. Butkus šokio spektaklis „Šventė“

Choreografija ir atlikimas: Rūta Butkus

Šviesų idėja: Rūta Butkus, Dovilė Petkūnaitė

Šviesų dailininkas: Vilius Vilutis

Foto: D. Matvejevas

Prodiuseris: VšĮ „Menų spaustuvė“

Trukmė: 45 min.

 

Kiek daug veiksmo atsiranda išoriškai statiškoje laukimo būsenoje. Koks dvilypis tampa laukiantis žmogus. Laukianti Moteris tampa šokio teatro monospektaklio atspirties tašku. Choreografė ir šokėja R. Butkus neteigia ir neteisia. Ji klausia. Ar gali būti, kad mūsų buitis tėra pastovus savosios Šventės laukimas? Ką tuomet gali reikšti jame atsirandantys ritualai ir kiek juose yra vis atsikartojančių mitų, religijos įvaizdžių? Kaip atrodo žmogus, vis atsiduriantis tarp seno ir naujo, asmeniško ir visuomeniško, galų gale ar tai gali suformuoti mus kaip Asmenybes? Keldama šiuos klausimus Moteris randa vis naują Šventę, kurios galima laukti, bet kuria iš jų renkasi tikėti?

Choreografė R. Butkus nemano įtalpinti savo sceninės raiškos į šiuolaikinio šokio rėmus, todėl savo monospektaklį priskiria šokio teatrui, taip plačiau ieškodama jai reikalingos plastinės išraiškos.

 

Rūta Butkus, 2007 m. baigusi aktoriaus – šokėjo specialybę LMTA (kurso vadovė A. Naginevičiūtė), spektakliu „Šventė“ pirmą kartą prisistato publikai kaip choreografė. Dirbusi su choreografais A. Naginevičiūte, V. Jankausku, V. Grabštaite, M. Saivosalmi ir A. Katinu, savo kursiokais P. Lisausku, D. Petkūnaite, šokėja ne kartą dalyvavo O. Koršunovo dramos bei operos teatro pastatymuose

files//

Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis PLArTFORMA
 
© 2010-2015 Visos teisės saugomos      Interneto svetainių kūrimas adme      Turinio valdymo sistema easywebmanager