Pasirinkite kalbą
Lietuvių
English

Šokio spektaklis „Paikos mergaitės maldos“

Choreografija: Agnija Šeiko ir šokėjai
Šokis: Beata Molytė, Aušra Krasauskaitė, Agnija Šeiko
Muzika: Petar Doundakov (Bulgarija)
Scenografija, kostiumai ir šviesos: Artūras Šimonis
 
Trukmė: 50’
 
Šokio spektaklio pagrindu tapo XIX a. pabaigos dailė ir filosofija. Šis laikotarpis spektaklio kūrėjus domina kaip lūžio mene ir socialiniame gyvenime taškas, modernizmo ir postmodernizmo pradžia. Be to, šiuo laikotarpiu pradėjo formuotis ir moterų laisvėjimo idėjos. Literatūrinį spektaklio pagrindą sudaro Arthuro Rembaud “Paika mergaitė", o filosofinį - Friedricho Nietzsche idėjos. Scenoje trys šokėjos pasakoja vienos moters būties laike ir erdvėje istoriją. Šokio spektaklyje judesio ir vaizdų kalba kuriama vidinių išgyvenimų drama, apgaubta laukimo dvasios.
Idėja kalbėti apie šiuolaikines problemas, remiantis XIX a. estetika choreografei A. Šeiko gimė bendradarbiaujant su scenografu A. Šimoniu. Rūmų gracija, šviesų žaismas ir sustojęs laikas – šis klaipėdiečių spektaklis iš tiesų išsiskiria vizualumu ir subtilia, išgryninta estetika. Kartkartėmis sudužusį veidrodį primenantį moters vidinį pasaulį scenoje įkūnija klaipėdietės šokėjos A. Krasauskaitė ir neseniai Anos Kareninos vaidmeniu Anželikos Cholinos šokio spektaklyje sužibėjusi B. Molytė. Šokėjos jautriai, šiuolaikinio šokio leksika tiesia pasakojimo, nusidriekiančio per laiko sustabdytus ir atgaivintus paveikslus giją.
 
Oficiali premjera įvyko 2010.05.05. Menų spaustuvėje (Vilnius) Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio “Naujasis Baltijos šokis” programoje.
Projektą parėmė LR Kultūros rėmimo fondas.
 

files//

Menininkų grupė ŽUVIES AKIS
 
© 2010-2015 Visos teisės saugomos      Interneto svetainių kūrimas adme      Turinio valdymo sistema easywebmanager