Pasirinkite kalbą
Lietuvių
English

šokio spektaklis „Paralelinė fantazija“

Choreografija – Agnija Šeiko and Dovilė Binkauskaitė
Muzika – Kristijonas Lučinskas
Scenografija – Jurgis Malinauskas
Kostiumai – Lilija Larionova
Dramaturgija – Sondra Simanaitienė
Šokėjai: Rasa Želnytė, Inga Kuznecova, Aušra Venskienė, Giedrė Juškaitė, Indrė Puišytė, Laura Geraščenko, Sigita Juraškaitė, Artūras Ženčius, Mantas Černeckas.     
 
 
Trukmė: 40 min
 
Tai šokis apie suaugusius žmones, kurie dažnai patenka į nesaugias ar netikėtas situacijas, kad ir prasidėjusią ilgai trunkančią liūtį. Tuomet į sąmonės paviršių iškyla paslėpti prisiminimai, vidiniai išgyvenimai, sustyguoti vaikystėje, su tėčiu ar mama palinkus prie pasakų karalystės vartų. Būdami vaikais labai įdėmiai, tarsi užhipnotizuoti, savo vidinio regėjimo akimis matome Eglės Žalčių karalienės ir Elenytės istorijas, žavimės Nežiniuko ir Rudnosiuko drąsa, drauge su šokliuoju Žiogu negalime patekti į savo namus ar laukiame Tigriuko, išlendančio iš naujojo šeimos servizo. Nuolat interpretuojanti menininko sąmonė iš naujo perskaito mėgstamiausias vaikystės pasakas.
Šokis sukurtas, panaudojant šokėjų atminties saugyklas – labiausiai patikusių pasakų motyvus ir veikėjų charakterio bruožus. Norėta suvesti į Čia ir Dabar kiekvieno šokančiojo vaikystės dalelę. Šokyje ieškoma šokėjo vidinės motyvacijos ir režisūrinio sprendimo vienovės, todėl pasitelkiama objektyvi, iš šono ateinanti ir visus sujungianti aplinkybė, - ilgai besitęsianti liūtis, kuri tarsi alyva pradėjusiam rūdyti šokėjo atminties mechanizmui, - iškelia vaikystės pasakų vaizdinius ir naujai juos interpretuoja.
Oficiali premjera įvyko 2009.05.09. Menų spaustuvėje (Vilnius) Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio “Naujasis Baltijos Šokis” programoje.
Spektaklio pastatymą parėmė LR Kultūros rėmimo fondas, privatūs rėmėjai.

 

 

files//

Menininkų grupė ŽUVIES AKIS
 
© 2010-2015 Visos teisės saugomos      Interneto svetainių kūrimas adme      Turinio valdymo sistema easywebmanager