Pasirinkite kalbą
Lietuvių
English

Performansas „Dior in Moscow“

Premjera 2016

Praėjus 25 metams po „Geležinės uždangos“ griūties, globalizacijos epochą valdo vakarietiškos kultūros ir vakarietiškų elgesio normų persunkta kasdienybė. Mums to nė nepastebint šalia kapitalizmo performuoto mūsų identiteto vis dar gajūs postsovietiniai reliktai, kreipiantys individą viena ar kita linkme. Mūsų, rytų europečių, pasirinkimus lemia sovietinio ir postsovietinio elgesio modelių kartotė, įsprausta kažkur tarp autentiško, apskaičiavimu ir logika pagrįsto elgesio ir tarp įsivaizduojamų ar atkartojamų vakarietiškų elgesio modelių skirsnių. 

Ryškiausios sinusoidės atsispindi moterų tapatume, nes moterys išgyvenusios feminizmo bangą ir radikalius moters įvaizdžio pokyčius pasiklydo tarp darbininkės-karjeristės-mamos-namų šeimininkės-gražuolės-mylimosios ir/ar laisvo elgesio normų moters įvaizdžių. Didžiulę įtaką moters tapatumui turi ir savas tiesas primetančios televizijos ir radijo laidos, į vartotojiškumą orientuota mada, visuomenėje gajūs socialiniai stereotipai.

 

files//

 

Idėjos autorės choreografė Agnija Šeiko ir dramaturgė Ingrida Gerbutavičiūtė šiuo spektakliu nori gilintis ir paliesti moters asmenybės sluoksnius, kurie sugulę mamų, močiučių, tetų, televizijos laidų vedėjų, gražuolių konkursų laureačių, kino aktorių, daininikių ir kt. įvaizdžiose formuoja šiuolaikinės moters (ne)sąmoningus pasirinkimus ir elgesį.

Spektaklyje „Dior in Moscow“ analizuojamas šiuolaikinės moters identitetas ir jį formuojančios aplinkybės. Kas lemia šiuolaikinės moters elgesio ir mąstymo bruožus? Kodėl priimami vieni ar kiti spendimai ir nuo ko jie priklauso? Kur glūdi įvairių emocijų priežastys ir kodėl šios priežastys lieka paribyje?

 

files//

 

Koncepto autorės ir choreografės: Agnija Šeiko, Ingrida Gerbutavičiūtė

Atlikėjos: Agnija Šeiko, Ingrida Gerbutavičiūtė

Kompozitorius: Antanas Jasenka

Scenografė: Sigita Šimkūnaitė

Video menininkė: Albena Baeva

Šviesų dizaineris: Povilas Laurinaitis

Prodiuserė: Goda Giedraitytė

Trukmė: 60 min

Pristatomieji filmukai: https://vimeo.com/159760974, https://vimeo.com/153075108, https://vimeo.com/156179709

Šokio teatras PADI DAPI Fish
 
© 2010-2015 Visos teisės saugomos      Interneto svetainių kūrimas adme      Turinio valdymo sistema easywebmanager