Pasirinkite kalbą
Lietuvių
English

Šokio spektaklis „Paikos mergaitės maldos“

Premjera įvyko 2010

Idėja apie šiuolaikines problemas kalbėti per XIX amžiaus estetikos prizmę A. Šeiko kilo bendradarbiaujant su scenografu Artūru Šimoniu. Spektaklio turinį formuoja šio amžiaus pabaigos dailė ir filosofija, prancūzų poeto Arthuro Rimbaud kūryba. Menininkams šis laikotarpis įdomus kaip lūžio mene ir socialiniame gyvenime taškas – modernaus ir postmodernaus meno pradžia. Taip pat šis laikotarpis susijęs ir su moterų laisvėjimo idėja.

files/Main/2015/
 
Literatūrinį pagrindą sudaro A. Rimbaud poema „Paika mergaitė“ ir Friedricho Nietzsche's filosofija: „šį gyvenimą... turėsi gyventi dar kartą ir dar begalę kartų.. Amžinas būties smėlio laikrodis bus apverčiamas be paliovos…“.
Trys šokėjos klaipėdietės Aušra Krasauskaitė, Beata Molytė ir pati choreografė A. Šeiko judesiais ir vaizdais pasakos vienos moters būties istoriją, kupiną išgyvenimų ir apgaubtą laukimo dvasios. Jos sielos gelmės kartais primena sudužusį veidrodį.
2014 metais šis spektaklis perstatytas su Klaipėdos Kameriniu orkestru (meno vadovas Mindaugas Bačkus). 

2012 metais spektaklis „Paikos mergaitės maldos“  buvo nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ kaip geriausias šokio spektaklis.
  
Choreografė: Agnija Šeiko 
Šokėjos:  Beata Molytė, Aušra Krasauskaitė, Agnija Šeiko
Kompozitorius: Giya Kancheli
Scenografas, kostiumų ir šviesų dailininkas:  Artūras Šimonis
Prodiuserė: Goda Giedraitytė
Trukmė: 45 min 
Projektą rėmė: LR Kultūros rėmimo fondas.

Šokio teatras PADI DAPI Fish
 
© 2010-2015 Visos teisės saugomos      Interneto svetainių kūrimas adme      Turinio valdymo sistema easywebmanager