Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Kūrėjai

Laisvasis teatras

„Laisvasis teatras“ – organizacija įsteigta režisieriaus bei teatro pedagogo Nerijaus Gedmino, režisierės Milgintos Palubinskaitės ir vadybininko Valdo Vyšniausko (1987-2020). Kolektyvas neturi pastovios trupės ir kiekviename pastatyme bendradarbiauja su skirtingais kūrėjais. „Laisvojo teatro“ spektakliuose vaidina profesionalūs aktoriai bei šokėjai, taip pat, studentai, būsimi scenos menų atlikėjai. 

Teatro vizija – spektaklis, kaip dialogas su žiūrovu, pokalbis visuomenei aktualiomis temomis, suprantama kalba, nesiekiant pritrenkti publikos moderniais, konceptualiais sprendimais, taip mėgstamais šiuolaikinių menininkų. Pagrindinės poveikio auditorijai priemonės – tikrumas ir nuoširdumas.

Organizacijos pavadinimas buvo pasirinktas dėl kelių priežasčių. Visų pirma norima pabrėžti, kad nėra jokios cenzūros pasirenkant draminę medžiagą, o antra – tai užuomina į 1887 metais režisieriaus Andre Antuano Paryžiuje įkurtą kolektyvą „Théâtre-Libre“, pradėjusį „laisvųjų“ teatrų judėjimą visoje Europoje ir ženkliai prisidėjusį prie scenos meno reformų XIX – XX amžių sandūroje.

Kolektyvo kūryba pristatyta visoje Lietuvoje, taip pat, Baltarusijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Makedonijoje, Rusijoje. Monospektaklis „Sudie, derintojau!” 2015 metais tarptautiniame festivalyje „Vidlunnya” Kijeve (Ukraina) buvo apdovanotas Grand Prix.

 

www.laisvasisteatras.lt