Svetainėje naudojamos Donato Bielkausko, Eglės Sabaliauskaitės, Žuvies akies archyvo ir ir projektų autorių nuotraukos
„Laisvasis teatras“ – organizacija įsteigta režisieriaus bei teatro pedagogo Nerijaus Gedmino, režisierės Milgintos Palubinskaitės ir vadybininko Valdo Vyšniausko (1987-2020). Kolektyvas neturi pastovios trupės ir kiekviename pastatyme bendradarbiauja su skirtingais kūrėjais. „Laisvojo teatro“ spektakliuose vaidina profesionalūs aktoriai bei šokėjai, taip pat, studentai, būsimi scenos menų atlikėjai.
Teatro vizija – spektaklis, kaip dialogas su žiūrovu, pokalbis visuomenei aktualiomis temomis, suprantama kalba, nesiekiant pritrenkti publikos moderniais, konceptualiais sprendimais, taip mėgstamais šiuolaikinių menininkų. Pagrindinės poveikio auditorijai priemonės – tikrumas ir nuoširdumas.
Organizacijos pavadinimas buvo pasirinktas dėl kelių priežasčių. Visų pirma norima pabrėžti, kad nėra jokios cenzūros pasirenkant draminę medžiagą, o antra – tai užuomina į 1887 metais režisieriaus Andre Antuano Paryžiuje įkurtą kolektyvą „Théâtre-Libre“, pradėjusį „laisvųjų“ teatrų judėjimą visoje Europoje ir ženkliai prisidėjusį prie scenos meno reformų XIX – XX amžių sandūroje.
Kolektyvo kūryba pristatyta visoje Lietuvoje, taip pat, Baltarusijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Makedonijoje, Rusijoje. Monospektaklis „Sudie, derintojau!” 2015 metais tarptautiniame festivalyje „Vidlunnya” Kijeve (Ukraina) buvo apdovanotas Grand Prix.