Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Renginiai

Festivalis „PLARTFORMA“. Šiuolaikinio šokio spektaklis „When Love Walked In" / Yossi Berg & Oded Graf (Izraelis) | Klaipėda

 

Naujojo Yossi Bergo ir Oded Grafo šokio-muzikinio spektaklio pagrindas ir įkvėpimas – atotrūkis tarp to, kaip meilė pristatoma kultūroje, ir to, kaip ją iš tiesų išgyvena žmonės. Kūrinys yra sukonstruotas kaip trumpų istorijų serija, kurią sujungia intymumo ieškantys kūnai. Trys žmonės svyruoja tarp asmeninės nostalgijos ir kolektyvinės atminties, dainuoja ir šoka, kad užpildytų tuštumą tarp savęs ir išorinio pasaulio. Praeitis klajoja erdvėje tarsi vaiduoklis, nuolat keisdama formas ir persekiodama daina bei kūnuose įspausos atminties pėdsakais.
Šiame kūrinyje, kaip ir ankstesniuose savo darbuose, choreografai tęsia žmogaus patirčių temą. Ką reiškia būti žmogumi – mylėti, jaudintis, susimauti, svajoti, kažko ilgėtis, jausti, jog kažkam priklausai arba esi atstumtas. Kūrėjai siekia iškelti į paviršių tai, ko dažniausiai vengiame, kas neapibrėžta ir ką gali atskleisti tik menas.

 

Yossi Berg ir Oded Graf yra choreografai, šokėjai, meno vadovai ir tarptautinės grupės „Yossi Berg & Oded Graf Dance Theatre“ (įkurta 2005 m.) įkūrėjai. Po neįtikėtinai sėkmingos asmeninės karjeros (Batsheva šokio trupėje, DV8 fiziniame teatre ir kt.) šis dinamiškas duetas užsitarnavo reputaciją kurdamas nepaprastai fizinius, provokuojančius ir jaudinančius šokio spektaklius. Y.Berg ir O.Graf siūlo naują žvilgsnį į šokį ir kviečia atvirai tyrinėti spektaklį. Jų trupė gastroliuoja prestižiškiausiuose pasaulio festivaliuose, tame tarpe: „Montpellier Danse“, „American Dance Festival“, „The Joyce Theatre NYC“, „DansensHus Stockholm“, Pietų Korėjos „SIDance“. Jie taip pat kuria operos teatrams ir yra pelnę daugybę choreografijos apdovanojimų. Jie yra buvę „Aerowaves“ menininkais; įvertinti baleto meistro Alberto Gaubier fondo Danijoje, Schustermano fondo JAV, Izraelio kultūros ministerijos apdovanojimu kaip išskirtiniai choreografai ir Rosenblumo prizu už meninį meistriškumą. Choreografų repertuarą sudaro 10 ilgos trukmės ir daug trumpametražių kūrinių. Be veiklos trupėje, nuo 2020 m. Odedas Grafas yra festivalio „Curtain Up“ meno vadovas, o Yossi Berg - „The Danceworkshop Gaaton“ meno vadovas. Jie aktyviai dėsto visame pasaulyje, daugiausia dėmesio skirdami jauniesiems šokėjams. Trupė filmavosi filme LET'S DANCE! ARTE kanalui ir pristatyta įvairiuose leidiniuose, įskaitant „The Weizmann International Magazine of Science“ ir „The New York Times“. Yossi Berg ir Oded Graf šokio teatras yra NVO, kurios tikslai puoselėti ir skleisti šokio meną, reaguoti į socialines šiuolaikinio gyvenimo realijas, įkvėpti gilesniems apmąstymams ir suteikti vilties bei grožio.


www.yossioded.com

Treileris: https://vimeo.com/394792280

 

Bilietus nuo rugsėjo 1 d. platina www.bilietai.lt

Dalyvavimas tik su galimybių pasu.

 

Vieta: Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A).

Spektaklio trukmė: 65 min. Viso renginio trukmė: 90 min.

Idėja ir choreografija: Yossi Berg & Oded Graf
Kūrėjai ir atlikėjai: Ofri Mantell, Tal Adler Arieli, Yossi Berg
Muzikos konsultantas: Nadav Barnea
Kostiumų dizainas: Ilanit Shamia
Šviesų dizainas: Omer Shizaf
Meninis konsultantas: Rachel Erdos
Konsultantai: Ran Brown, Nava Zuckerman, Nir Segal
Spektaklio kūrimą parėmė: Rabinovich fondas, Loterijos meno fondas, Tel Avivo savivaldybė, Izraelio kultūros ministerija
Premjera: 2019