Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Renginiai

Laisvasis teatras | monospektaklis „Sudie, derintojau!“

Rusų dramaturgas Vadimas Levanovas (1967–2011) savo kūryboje daug dėmesio skyrė jauniausiems visuomenės nariams. Jis buvo parašęs visą pjesių ciklą, kaip pats įvardino – „apie vaikus ir paauglius“.V. Levanovo herojai – jaunuoliai, maištaujantys, atstumtieji, nesugebantys, o kartais ir nenorintys, susitaikyti su jiems primestomis suaugusiųjų gyvenimo taisyklėmis. Jie negali apsiginti, todėl yra labiausiai pažeidžiami. Autorius teigia: „Statant šiuos tekstus, labai svarbus atlikėjų ir medžiagos autentiškumas“. Tai reiškia, kad į žiūrovus turi kreiptis jų bendraamžis, jiems suprantama kalba. Tik tai padės užmegzti dialogą su auditorija. Aktoriams „..nieko nereikia vaizduoti. Tai – beveik jų gyvenimas, jie jį pažįsta ir supranta... Svarbiausia – kuo mažiau „pervaidinimo“ ir „vaizdavimo“, daugiau – natūralumo ir tiesos“.

 

Tačiau spektaklis skiriamas ne tik jaunimo auditorijai. Gal net labiau jų tėvams bei mokytojams – trisdešimtmečiams - penkiasdešimtmečiams. Dramaturgas tarsi iš šalies žiūri į savo kartą, kalba, apie tuos žmones, kurių gyvenimas „jau įvyko“- jie įgijo išsilavinimą, susikūrė buitį, įsitvirtino, bet palengvėjimo visi šie pasiekimai jiems neatnešė. Netgi priešingai, jų egzistavimas atrodo pilkas ir nykus, o svajonės, kaip ir anksčiau,
nepasiekiamos.


Spektaklio herojė Mergina negaili kritiškų pastabų vyresniajai kartai dėl jos silpnumo, veidmainiškumo, bet pati iš suaugusiųjų pasiima ne pačias geriausias savybes. Spektaklio „Sudie, derintojau!“ herojė - pasiturinčių tėvų duktė, pasakoja apie didžiausią savo, dar neilgo, gyvenimo nuotykį - meilę pianinų derintojui. Merginai dar sunku suprasti ir iki galo įvertinti tai, kas su ja atsitiko. Aišku tik, kad visi tie įvykiai negrįžtamai pakeitė jos ir su ja susijusių žmonių likimus. Šis vaidinimas, tai paauglės išpažintis, pasakojimas apie bundantį moteriškumą, pirmąją meilę, aistrą. Šiuolaikinė Lolitos istorija pasakojama herojės lūpomis yra nuoširdi, intymi ir tikra.


Monospektaklis „Sudie, derintojau!“ rodytas visoje Lietuvoje, taip pat Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems lietuviams, pristatytas Klaipėdos teatrų festivalyje „Namai”, tarptautiniuose festivaliuose „PLartFORMA“ Klaipėdoje, „Atspindys” Visagine. 2015 metais XVII tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Vidlunnya“, Ukrainos sostinėje Kijeve spektaklis buvo apdovanotas Grand Prix.


Režisierius/ Nerijus Gedminas
Vaidina/ Simona Šakinytė
Renginio trukmė: 1 val. 10 min.

Skirta nuo 16 m.