Svetainėje naudojamos Donato Bielkausko, Eglės Sabaliauskaitės, Žuvies akies archyvo ir ir projektų autorių nuotraukos
Šokio platforma jaunimui „Body of Curiosity“
Interaktyvus šokio spektaklis „Valgykla“
Interaktyvaus šokio spektaklio „Valgykla“ kūrėjai – choreografas Björn Säfsten ir video menininkė Lisa Tan – į bendrą projektą apjungė šešis „Regionteater Väst“ ir „GöteborgsOperans Danskompani“ šokėjus ir 7-10 metų vaikus, kuriems ir skirtas šis spektaklis. Kaip žinia, paaugliai retai lankosi scenos menų projektuose, o ir specialiai šiai amžiaus grupei profesionalių atlikėjų kuriamų spektaklių vis dar nėra gausu. Todėl kūrėjai nusprendė į vieną sujungti keletą paaugliams patrauklių dalykų - interaktyvumą, video, spalvas, žaidimo elementus ir valgymą.
Valgymas yra galingas socializacijos procesas. Mokyklų valgyklose yra daug suprantamų ir tik numanomų kodų. Bet kas atsitinka, kai įprasti modeliai yra sulaužomi, o normos kvestionuojamos? Interaktyvaus šokio spektaklyje „Valgykla“ publika ir šokėjai sutaria dėl naujų taisyklių. Spektaklio meniu - šokėjai, apsirengę ryškiais superherojų kostiumais, su įvairius vaisius ar daržoves vaizduojančiomis veido kaukėmis. Žaismingos spalvos ir vitaminų simfonija vaizduotei leidžia naujai interpretuoti vaikams taip įprastus žaidimus. Šioje valgykloje nėra sėdimų vietų. Spektaklio metu žiūrovai juda erdvėje kartu su šokėjais. Padedant vienas kitam ir vaizdo projekcijoms, tiriama kasdieninė socialinė choreografija, vykstanti valgyklose. Įprasti valgyklos daiktai, tokie kaip padėklai, padėklų vagonai, vaisiai ir maistas, spektaklyje panaudojami neįprastu būdu, daiktams suteikiamos naujos prasmės, o mūsų tarpusavio ryšiai nušviečiami naujoje šviesoje. Taip spektaklis eksperimentuoja su kolektyvine patirtimi, kur baldai, maistas ir valgymas tampa veikla ir būdu ugdyti socialinį elgesį.
Curiosity“ - kelių konkrečių partnerių iš Danijos, Suomijos, Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimu keičiantis produkcija jaunimui ir vykdant tiriamąjį šios amžiaus grupės santykio su scenos menais mūsų regione projektą.
Daugiau informacijos:
https://www.facebook.com/bodyofcuriosity