Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Tarpregioninis šiuolaikinio šokio tinklas „Mycelium“

 

Penkios tarptautinės organizacijos, veikiančios šalių regionuose – „Dance North Scotland“ (Škotija), „Dansarena Nord“ (Norvegija), „Žuvies akis“ (Lietuva), Regioninis Ostrobotnijos šokio centras (Suomija) ir Škotijos karališkoji konservatorija (Škotija) plėtoja šokio tinklą „Mycelium“. Tinklo tikslas yra plėtoti bendradarbiavimą tarp projekto partnerių, sukuriant tarptautinės paramos sistemą regionuose veikiančioms šokių organizacijoms ir pavieniams menininkams.

 

Kiekviena dalyvaujanti šalis tinklui pakvietė po du menininkus – šokėjus, kurie tikimės užmegs ryšius, keisis profesine informacija ir susitiks virtualiai, o ilgainiui ir gyvai, ieškodami atsakymų ir dalindamiesi patirtimi, ką reiškia būti šokėju ir veikti regione.

 

Tinklo idėją įkvėpė toks gamtos reiškinys kaip grybiena ir jos šakniastiebių gyvybingumo teorija, kuria grindžiamas ir tinklo partnerių žinių perdavimo modelis. „Grybiena yra grybelio ar į grybą panašios bakterijų kolonijos vegetatyvinė dalis, susidedanti iš išsišakojusių, į siūlus panašių hifų masės.“ (Vikipedija)

 

Apie partnerius:

 

„Dance North“ yra šiuolaikinio šokio lyderiai Šiaurės Škotijoje. Jie kuria ir plėtoja drąsius ir vaizduotę virpinančius projektus, kurie siūlo naujas galimybes patirti šokį žmonėms iš viso pasaulio.

 

Projekte dalyvaujantys šokėjai: Kathryn Spence & Robbie Synge.

 

„Dansearena Nord“ remia Šiaurės Norvegijos scenos menininkus, kad jie galėtų kurti ir pasirodyti regione. Organizacija turi ilgametę tarptautinio bendradarbiavimo patirtį ir dažnai dirba su partneriais užsienyje, kad galėtų keistis patirtimi, mokytis ir rasti įkvėpimo, o kartu generuoti galimybes, kurių kitaip regione apskritai nebūtų.

 

Projekte dalyvaujantys šokėjai: Mari Bø & Silje Solheim Johnsen.

 

Asociacija „Žuvies akis“ siekia remti talentingus bei savo karjerą pradedančius menininkus, prisidėti prie jų kūrybinio augimo bei užtikrinti tarpkultūrines kompetencijas, tarptautinį mobilumą ir profesinį bendradarbiavimą su kolegomis ir visuomene iš visos Europos.

 

Projekte dalyvaujantys šokėjai: Gintare Marija Ščavinskaitė & Inga Kuznecova.

 

Regioninio Ostrobotnijos šokio centro veikla nukreipta į šiuolaikinio šokio skatinimą atokiose ir retai apgyvendintose šalies vietovėse. Didžia dalimi tai yra darbo galimybių profesionaliems menininkams užtikrinimas ir palaikymas bei menininkų įdarbinimas regione.

 

Projekte dalyvaujantys šokėjai: Ailish Maher & Eleni Pierides.

 

Škotijos karališkosios konservatorijos komanda prisideda prie kūrybinio verslo aktyvinimo, palengvindama prieigą prie specializuotos verslo paramos, finansavimo iniciatyvų bei supažindindama su naujais partneriais. Per pastaruosius dvejus metus buvo sukurta daugybė programų laisvai samdomiems menininkams ir labai mažoms įmonėms.

 

Tarptautinį tinklą „Mycelium“ finansuoja Nordic Culture Point.