Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

2018 m. Vakarų Lietuvoje ir projekto partnerių šalyse sėkmingai startavo projektas "Supporting and Promoting Arts in Rural Settlements in Europe (SPARSE)" arba "Menų parama ir sklaida Europos regioninėse vietovėse". Projekto idėja – profesionalių scenos menų trupių spektaklius pristatyti "in situ" (arba vietos aplinkoje) vietos bendruomenėms.


2015 m. "Arts Council England" paskelbė "Kaimiškų vietovių tyrimo duomenų analizę", kurios viena iš pagrindinių išvadų buvo, kad nors Anglijos kaimo gyventojai sudaro 18 % visų šalies gyventojų, juos pasiekia tik 12 % visų profesionalaus scenos meno sklaidos projektų. Vadinasi, kaimo vietovėse gyvenantys gyventojai neturi tokių pačių galimybių susipažinti su menu, kaip jų bendraamžiai iš miestų. Tai liudija ir jau keletą dešimtmečių Skandinavijos šalyse sėkmingai veikiančios scenos menų sklaidos regionuose programos. Tą pačią situaciją savo šalyse konstatuoja ir šio projekto partneriai, kas ir paskatino juos perimti gerąją JK ir Šiaurės šalių patirtį ir pritaikyti ją savo aplinkoje.


Spektaklio, koncerto, šokio ar cirko projekto, performanso pristatymas su šiuolaikiniu scenos menu nesusipažinusiai auditorijai bendruomeninėje erdvėje, dažnai neturinčioje reikiamo dydžio salės, profesionalių darbuotojų, būtinų techninių priemonių, labai skiriasi nuo tradicinio gastrolių teatruose ar meno centruose modelio. Svarbiausiu meno sklaidos regioninėse vietovėse pagrindu yra tai, kad pasitelkiami iš pačios bendruomenės narių atrinkti vietos gyventojai (vadinamieji aktyvatoriai (‘local promoter’)), kurie, bendradarbiaudami su profesionaliais koordinatoriais, tiesiogiai dalyvauja scenos menų projektų atrankoje, sklaidoje ir viešinime.

 

Daugiau apie projektą:

https://sparse.eu/lt/

https://www.facebook.com/SPARSEU