Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Kūrėjai

Panevėžio lėlių vežimo teatras

Panevėžio lėlių vežimo teatras, gimęs prieš 35-erius metus, pirmiausiai siejamas su jo įkūrėju Antanu Markuckiu. 1986 metais jis subūrė lėlininkų entuziastų grupę - tai buvo didelio ir sunkaus darbo pradžia. Šiandieną Panevėžio lėlių vežimo teatras - vienintelis toks teatras Europoje! Kiekvieną vasarą kolektyvas išvyksta į gastroles po Lietuvos kaimus ir miestelius. Kiekvienais metais pasirenkamas vis kitas maršrutas bei kitas Lietuvos regionas. Per daugiau nei 30 klajonių metų gastrolėse po kaimus būta visko. Ar lietus, ar kepinanti saulė, ar žvarba, besismelkianti iki kaulų, vežimas rieda tolyn ir aplanko atokiausias vietas. Kiekviena diena būna netikėta, nes nežinai, kas gali laukti. Į teatro vežimą telpa visas spektaklis, vežimas tampa ir scena, ir virtuve, ir miegamuoju.

 

Panevėžio lėlių vežimo teatre spektaklius stato profesionalūs režisieriai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. Lietuvos teatrinę kultūrą pristatęs Danijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Latvijoje, Rusijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Belgijoje, Moldovoje teatras apdovanotas daugybe apdovanojimų. Direktoriaus Antano Markuckio atsidavimas teatrui įvertintas Boriso Dauguviečio, Hanso Kristiano Anderseno premijomis.

 

Kaip teigia lėlių vežimo teatro įkūrėjas Antanas Markuckis: „Viskas, kas gimsta iš gėrio ir grožio, lieka gėriu, o tas, kas kuria ir pats tampa geresnis.“ Ši teatro įkūrėjo mintis jau tapo viso Panevėžio lėlių vežimo teatro šūkiu!

 

www.leliuvezimoteatras.lt