Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Miesteliai - Akmenė

Kas yra Akmenė? Tai tikrai ne tik cementas, ir tai – ne Naujoji Akmenė. Tai AKMENĖ. Akmenės herbe užrašytas šūkis – „Pro Libertate“ – „Už laisvę“. Ir ne šiaip sau. Akmeniškiai visais laikais buvo laisvę mylintys, kūrybingi žmonės. Akmenė – tai  kupinas įvykių ir renginių kultūrinis gyvenimas, tai pilnas nuostabiausių dalykų Akmenės gamtos ir kultūros parkas, tai sveikas gyvenimo būdas ir sportas: lėktuvai, sklandymas, automobilių krosas, karatė, žirgų konkūrai, galiūnai ir tik Akmenėje sugalvotas ir žaidžiamas kūlsveidis (akmensvydis). Anot legendos, prieš daug tūkstantmečių dabartiniame Akmenės krašte gyveno paslaptinga ir galinga Akmentikių gentis. Jie vien tik savo valios galia per atstumą kilnodavo didžiulius akmenis. Ilgus amžius buvę įkalinti akmenyse, jie sugrįžo – 2020 metais Akmenei tapus mažąja Lietuvos kultūros sostine.

 

Tai kraštas, kuriame keliaudami sutiksite Kamanų valstybinį gamtinį rezervatą, kuris išsiskiria savo unikaliu reljefu, klampynių ir ežerokšnių gausa. Pelkės puošmena yra Nimfėjų ir Salų ežerėliai su labai vaizdingomis pakrantėmis ir 6 ha ploto Kamanų ežeras. Pelkę iš visų pusių supa miškai.  Akmenę puošia ir Šv. Onos bažnyčia - kryžminio plano, vienabokštė, su bokšteliais ir bokštas 58,5 m aukščio su aštuonkampe smaile. Akmenės gamtos ir kultūros parke gausu medžio skulptūrų, įrengta unikali akmeninė estrada. Čia nuolat rengiami įvairūs kultūriniai renginiai, puiki vieta poilsiui ir laisvalaikiui praleisti. Prie parko esančio aeroklubo organizuojamos aviacijos šventės bei auto-moto varžybos, kurios vyksta buvusiame smėlio karjere, bei Akmenės krašto muziejus, kuriame saugoma ir eksponuojama vieno žinomiausių Lietuvoje dieninių drugių kolekcionieriaus Boriso Izenbeko kolekcija. Ji- didžiausia dieninių drugių kolekcija Lietuvoje.

 

Akmenės kultūros namai - daugiafunkcinė kultūros organizacija. Ji sudaro sąlygas visuomenei dalyvauti kultūros renginiuose, projektuose, kiekvienam miestelio gyventojui aktyviai užsiimti saviraiška. Organizuoja festivalius, koncertinius renginius, valstybinių švenčių minėjimus, parodas ir socialines akcijas. Kolektyvas nuolat ieško patrauklių bendravimo ir bendradarbiavimo su visuomene, institucijomis, organizacijomis, bendruomenėmis formų bei prisideda prie kultūrinių poreikių bei meninio skonio formavimo. Akmenės kultūros namuose veikia 13 mėgėjų meno kolektyvų, studijų, kurie aktyviai dalyvauja miesto ir rajono bei apskrities šventėse, taip garsindami Akmenę. Didžioji dauguma šių meno mėgėjų kolektyvų turi gilias tradicijas, yra įvertinti ir žinomi ne tik Lietuvoje.

 

Ingrida Akulavičienė - Akmenės kultūros namų vadovė. „Nuo mažens esu įtraukta į kultūrinį gyvenimą - šokių sūkurį, garsinant savo karštą. Ir dabar man rūpi Akmenės žmonių kultūrinis gyvenimas, jų aktyvumas, bendrumas ir noras kartu kurti ir kūrybiškai veikti. Noriai įsitraukiu į įvairias projektines veiklas, renginių organizavimą, bei įdomų, inovatyvų bendravimą ir bendradarbiavimą su įvairiomis institucijomis, organizacijomis, kurioms taip pat rūpi žmonių aktyvumas, kultūrinės patirties dalinimasis.“