Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Miesteliai - Krekenava

Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centras įsikūręs pačioje miestelio širdyje, vaizdingoje regioninio parko teritorijoje, apsuptas įspūdingų Nevėžio upės senvagių. 2020 m. pabaigos duomenimis, miestelyje gyvena 1476 krekenaviečiai. Čia ir nuostabi mūsų bazilika su stebuklingu Šv. Mergelės Marijos paveikslu, visoje šalyje garsiais Žolinės atlaidais. Čia 1915 – 1918 m. kunigavo ir kūrė Jonas Mačiulis – Maironis. Atvykus pas mus galima aplankyti stumbrus, apžvalgos bokštą, regioninio parko lankytojų centrą su puikia ekspozicija, aplinkui daugybė piliakalnių, išlikusių dvarviečių, Juozo Tumo – Vaižganto ir knygnešių muziejus.

 

Renovuojamas Krekenavos kultūros centro pastatas atlikėjus ir lankytojus pasitiks erdvus, su 350 vietų žiūrovų sale, parodų ir kamerinių renginių salėmis, edukacijų ir repeticijų kambariais, biblioteka, kultūros centras. Centre veikia folkloro kolektyvas, suaugusiųjų mėgėjų teatras, kapela, vokalinis ansamblis, 3 vaikų šokių kolektyvai, moterų linijinių šokių kolektyvas. Jau 5 metus vykdome tęstinį projektą „Šeštadieninė etnokultūrinė mokykla vaikams ir jaunimui“, kurios metu organizuojamos vasaros ir rudens dienos etno stovyklos. Tradiciniai ir didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukę renginiai: mažųjų meno mėgėjų festivalis „Vaikystė mene“, suaugusiųjų mėgėjų teatrų festivalis „Anoj pusėj Krekenavos“, trijų kartų folkloro festivalis „Mes į kryžkelę išėjom“, tradicinių romansų atlikėjų šventė „Širdis mana nespakain“. Tai tik maža dalis veiklų, kurios vyksta Krekenavos kultūros centre. Maloniai kviečiame į svečius, atvykę bet kuriuo metų laiku čia rasite įdomios veiklos ir puikių reginių.

 

Krekenavos kultūros centro direktorė Miranda Vaitkevičienė: “Esu labai žingeidi, nuoširdi, darbšti, mylinti meną, dievinanti keliones ir knygas, sugebanti džiaugtis viskuo, ką duoda gyvenimas. Laisvalaikiu mėgstu sukurti kažką gražaus namams, draugams ar kultūros centrui. Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centro direktore dirbu nuo 2004 metų. Pati aktyviai dalyvauju mėgėjiškoje veikloje, vaidinu kultūros centro suaugusiųjų mėgėjų teatre, o nuo 2012 metų vadovauju jam, režisuoju spektaklius. Visada stengiuosi vadovautis principu: „Jei negali pakeisti situacijos, keisk požiūrį į ją“.