Svetainėje naudojamos Donato Bielkausko, Eglės Sabaliauskaitės, Žuvies akies archyvo ir ir projektų autorių nuotraukos
Pačiame Ukmergės rajono kampelyje, tarp Anykščių ir Molėtų rajonų, įsiterpęs mažas miestelis Žemaitkiemis. Pagal liaudies etimologiją Žemaitkiemio vardas kilęs nuo kokio į šias vietas atsikėlusio gyventi žemaičio. Pasak kitų liaudies etimologų, šio bažnytkaimio ir parapijos vardas yra kilęs iš žemai, prie ežero, pastatyto namo ar sodybos.
Ukmergės kultūros centro Žemaitkiemio skyrius planuodamas, organizuodamas veiklas bendradarbiauja su Žemaitkiemio seniūnija, Valų, Žemaitkiemio bendruomenėmis, Vl. Šlaito viešosios bibliotekos Valų, Žemaitkiemio padalinių bibliotekomis.
Organizuojami valstybinių švenčių minėjimai, renginiai. Vienas didžiausių – Žolinė. Tai išsibarsčiusių kraštiečių susiėjimo, pabendravimo, prisiminimų diena (vyksta daug įvairių edukacijų, primenančių mūsų tėvų ir senelių verslus).
Skyriuje veikia edukacija „Gipso bareljefai“, kuri patvirtinta ir prieinama „Kultūros paso“ sistemoje.
Žemaitkiemio miestelio herbas mini unikalų gamtos reiškinį – meteoritus, kurie iškrito 1933 metų vasario 2 dieną. Šis meteoritų lietus išgarsino Žemaitkiemio vardą visame pasaulyje, todėl jis ir vaizduojamas herbe. Auksinė spalva simbolizuoja turtą, žalia – žemę bei gyvybę, o mėlyna – tikėjimą ir viltį. Šį herbą Lietuvos Respublikos Heraldikos komisijos teikimu 2017 metų liepos 14 dienos dekretu patvirtino prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Ala Bušinskienė, UKC Žemaitkiemio skyriaus renginių organizatorė. „Mano gimtieji namai čia – Valų kaimas, Žemaitkiemio seniūnija. Baigiau pradinę Valų kaimo mokyklą, pagrindinę Žemaitkiemio, vėliau mokiausi Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje ir išvykau į Vilnių studijuoti lietuvių kalbos filologiją Lietuvos edukologijos universitete. Vėliau grįžau į gimtinę ir įsidarbinau kultūros darbuotoja. Gera būti su žmonėmis, kuriuos pažįsti nuo vaikystės: drauge burtis, tęsti tradicijas ir kurti naujas. Man kultūra yra visada matymas giliau ir daugiau – tą ir stengiuosi perduoti vietos žmonėms, organizuojant renginius.“
© 2021-2024 Visos teisės saugomos | menininkų grupė ŽUVIES AKIS
Svetainėje naudojamos Donato Bielkausko, Eglės Sabaliauskaitės, Žuvies akies archyvo ir ir projektų autorių nuotraukos