Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Miesteliai - Žilinai

Žilinai - Varėnos raj. Jakėnų seniūnijoje esantis bažnytkaimis. Pirmą kartą paminėtas kryžiuočių kelių aprašymuose XVI amžiuje kaip vietovė pakeliui iš Merkinės į Trakus. Tuo metu Žilinuose stovėjo Valkininkų karališkojo dvaro palivarkas. Čia gyveno ir dvarininkas Žilinskas. Žilinskų giminė nuo seniausių laikų naudojosi teisėmis priklausančiomis bajorams. Manoma, kad  Žilinai – Žilinskų tėvonija, iš jų pavardės ir kilo kaimo pavadinimas. Dvarininkas Žilinskas čia pastatydino bažnyčią.

 

Žilinai nėra žymūs, tačiau juose užlieja energija, žavi rami ir jauki aplinka, gera atmosfera. Nėra žymių objektų, todėl kaimas nevarginamas turistų. Tai puiki vieta poilsiui, laikui praleisti su šeima, atsikvėpti nuo darbų ir pailsėti nuo užteršto miesto oro.

 

Žilinai yra nedidelis kaimas, bet pilnas gyvybės ir iniciatyvių žmonių. Žilinų kaimo bendruomenė yra aktyvi ir vykdo labai įvairias veiklas: organizuoja edukacijas, mokymus, akcijas, talkas, šventes, muges, parodas, valstybinių švenčių minėjimus ir t.t. Žilinuose yra jaukus, neseniai renovuotas kultūros centras, kuriame ir vyksta kultūrinis visos bendruomenės gyvenimas. Bendruomenė, dalyvaudama įvairiuose projektuose kuria „Šimtmečio parką“, kuriame irgi vyksta įvairūs renginiai.

 

Dalia Šmigelskienė - ne tik kultūros namų direktorė, bet ir bendruomenės pirmininkė. Ji yra kūrybinga, iniciatyvi, rašanti ir vykdanti įvairaus pobūdžio projektus. Laisvalaikiu mėgsta keliauti, skaityti, domisi teatru, floristika, siuvinėja kryželiu, mezga, kuria spalvingus gėlynus ne tik savo kieme, bet ir bendruomenės viešose erdvėse.